A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Обтівська гімназія Кролевецької міської ради

"ЗАВЖДИ ПОРУЧ"      1000 днів війни. 1000 днів незламності

Дата: 18.11.2024 13:36
Кількість переглядів: 6

Регіональний проєкт "ЗАВЖДИ ПОРУЧ" 
    1000 днів війни. 1000 днів незламності
Мета: розвиток резильєнтності, націленості життя на певну мету, почуття
безперервності життя, стимулювання позитивних емоцій, турботи про себе,
створення ситуації розуміння власної індивідуальності, унікальності та
важливості.
 І етап – «Потурбуйся про себе». 
Техніка дихання «Квадрат». 
Мета: знизити рівень психоемоційної напруги, розслабитися. 
Можна уявити так званий «квадрат» чи навіть його намалювати, де на
горизонтальних гранях ви будете вдихати і видихати повітря, а на вертикальних
гранях квадрату затримувати дихання. Тобто це працює, як «вдих, пауза, видих,
пауза».
 ІІ етап – Інформування. 
19 листопада буде 1000 днів від початку повномасштабної війни. Що ж відбувається з людьми в таких умовах?- Глобальна невизначеність: люди не розуміють, де і як їм жити та на що спиратися. У багатьох з'являється невизначеність у стосунках. Невизначеність, що буде далі, а ще пряма небезпека життю, здоров’ю.
- Невизначеність несе з собою тривогу. Тривога — захисний механізм. Він допомагає діяти та реагувати на небезпеку. Вмикається цей механізм наднирниками, які під час тривоги виділяють гормони, особливо адреналін. Зараз ми все частіше спостерігаємо синдром втомлених наднирників. Коли адреналін постійно виділяється, це викликає втому і організм вже не може реагувати. Це вже стан субдепресії, або апатії. Деякі люди, навпаки, починають хвилюватися про все підряд, тривога їх супроводжує постійно, навіть, коли ситуація цього не потребує.
- Війна сильно впливає і на сон. У більшості українців він зараз переривчастий і не несе повноцінного відновлення. Той же адреналін викликає тривогу, а якщо людина не йде до укриття, то тривога додається через острах, що може статися щось жахливе. У результаті людина зранку може бути втомленою або роздратованою.
- Змінилося суспільство. Люди відчувають напруженість, недоброзичливість, навіть проміж членами свого суспільства. Це пов’язано з тим, що є різні погляди на мобілізацію, на питання мови. Є напруження, люди з емоційними розладами його відчувають, їм не дуже комфортно. Крім того, українці втомилися очікувати. Але, хоча стало більше недовіри, люди стали більш щирі, відбулася переоцінка цінностей
Як собі допомогти? 
1. Усвідомленість.
Будьте уважними до себе, до того що ви відчуваєте та думаєте. Це перший крок до стабільності і стійкості. Щоб розвинути стійкість, ми не заперечуємо свій болісний і травматичний досвід. Але ми можемо не зупинитися на ньому і натомість запитати себе: «Що позитивного зі мною відбувається?». У нас завжди є вибір. 
2. Дозвіл на радість.
Робити щось радісне та відзначати важливі для вас події – це доречно. Дозволяйте собі все, що спрямоване у ваше щасливе майбутнє. 
3. Планування.
Ставте короткотривалі цілі і невеликі задачі, не дивлячись на те, що невідомість може лякати. Продовжуйте робити рутинні справи. Це дасть відчуття контролю. Виділіть час на опрацювання негативного сценарію, подумайте, що в межах вашого контролю: підготувати тривожну валізку, відкласти кошти, заправити автомобіль, зарядити повербанки тощо. 
Кожна особистість має різний рівень інтенсивності переживань, проте в ідеальному варіанті травма має перетворитись лише на досвід. Перш за все, прожитий досвід потрібно прийняти, дозволити собі оплакати події, втрати, зруйновані плани і мрії, випустити біль. Лише після цього можна вкорінитися в теперішньому і починати його відбудовувати. Звичайно, майбутнє буде іншим, ніж планувалось колись. Після етапу прийняття реальності такою, якою вона є, ми можемо дозволити собі бачити картину майбутнього життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора