A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Обтівська гімназія Кролевецької міської ради

Як адаптувати дитину до навчального року в умовах нової реальності

Дата: 01.09.2020 12:53
Кількість переглядів: 105

У зв’язку з пандемією навчальний рік стартував в умовах нової реальності. Важливого значення набуває збереження психічного та фізичного здоров’я дітей.

Серед секретів збереження психічного здоров’я адаптації до змішаного навчання зазначимо наступне:

По-перше, дорослим треба звернути увагу на свій емоційний стан та ставлення до подій, що відбуваються. Діти часто віддзеркалюють поведінку батьків, а також тривожність оточуючих. Батьківська поведінка має транслювати спокій і впевненість, тоді у дитини буде розуміння того, що все можливо подолати.

По-друге, ДІТЯМ ВАРТО РОЗПОВІДАТИ ПРАВДУ про те, що відбувається, але адаптувати  інформацію відповідно віку дитини. Треба розповісти про симптоми коронавірусу та пояснити, що багато людей хворіє, але й багато виліковується. Уникайте катастрофізації.  АКЦЕНТУЙТЕ УВАГУ НА ДІЯХ. Наголосіть на тому, що є способи, що допоможуть уникнути хвороби: носити маску, частіше мити руки тощо.  Підкреслить, що зараз дорослі вдома, й у школі роблять усе можливе, щоб мінімізувати ризик зараження. Батьки мають бути максимально відкритими до запитань і давати правдиві відповіді. За своєю природою діти дуже допитливі, вони потребують постійного потоку інформації для розвитку.

По-третє, дотримуйтеся правил медіагігієни, звертайте увагу на ресурс, з якого надходить інформація. Користуйтеся тільки перевіреними джерелами інформації. Перевіряйте контенти, до яких діти мають доступ  онлайн.

Науковий керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Суббота радить передбачувати та опрацьовувати ситуації,  коли діти можуть використовувати коронавірус як нову тему для булінгу в школі. Поспілкуйтеся з дітьми на тему запобігання булінгу, емоційному насильству та дискримінації у зв’язку з хворобою. Не формуйте у дитини страх заразитися в школі.

Будьте обережні зі зміною щоденних навантажень. Багато дітей сприймало карантин та дистанційне навчання як тривалі канікули. Більше турбуйтеся про способи рекреації дітей після освітнього процесу: вони повинні відновлюватися, до спати і правильно харчуватися. Наповнюйте ваше спілкування з родиною позитивними емоціями та спільними справами: іграми, малюванням картин, виготовленням поробок, переглядом фільмів, спогадами та планами на майбутнє. Мотивуйте дітей на успіх у навчанні, але враховуйте час, потрібний дитині на адаптацію до навчання. Намагайтеся не порівнювати успіхи вашої дитини з іншими, адже всі діти — унікальні та розвиваються у власному темпі.

Хай діти чують від вас слова підтримки та отримують завдання, які відповідають їх рівню, цілям і потребам.

Використовуйте всі можливості онлайн спілкування з класним керівником та освітнім закладом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора