A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Обтівська загальноосвітня школа І-ІII ступенів
Кролевецької районної ради Сумської області

Малі архітектурні форми в садових композиціях. Призначення і види.

Дата: 18.03.2020 14:25
Кількість переглядів: 249

Тема.Малі архітектурні форми в садових композиціях. Призначення і види.

Створити ескіз малої архітектурної форми 

 

Основні види МАФ:

 

Альтанки

 


 

Альтанка - легка крита споруда для відпочинку або захисту від дощу і сонця.
Садові альтанки - це затишне місце для дитячих ігор і дорослих посиденьок. Вони вкриють вас в легку негоду і стануть справжнім порятунком від жаркого сонця. Можливість використовувати цю конструкцію практично цілий рік, мабуть, і призводить до того, що рано чи пізно всякий господар замислюється про таке корисному придбанні.

Альтанки для дачі - ефектний елемент ландшафтного дизайну, який відразу притягує до себе увагу. Саме тому важливо, щоб дана конструкція мала привабливий зовнішній вигляд і була добротно виконана, завдяки чому вона зможе стати справжньою гордістю власників заміського будинку.

Незважаючи на те, що метал нині в моді, цей матеріал не підходить для альтанки. Влітку металева конструкція замість прохолодного місця відпочинку стане справжньою розпеченою сковорідкою, а навесні та восени - «крижинкою», перебувати в якій буде просто некомфортно. З цього варто зробити висновок, що ідеальним варіантом для дачі будуть дерев'яні альтанки. Цей матеріал екологічний і не боїться примх природи. А після обробки спеціальним антисептиком він стає невразливим з боку мікроорганізмів.
 

Бесідка-барбекю 

Мода на альтанки-барбекю прийшла до нас з Європи, як і багато інших речей. Напевно ви теж бачили у фільмах, як американці і європейці відпочивають у дворах своїх приватних будинків. Барбекю на свіжому повітрі для них звична справа, при цьому не обов'язково виїжджати за місто, якщо можна облаштувати все в своєму саду. У нас же така можливість частіше надається на дачі або в заміських будинках, так як багато людей вважають за краще жити в квартирах.

Найпоширеніший вид альтанки-барбекю - це з побудованої всередині її садовою піччю з цегли або каменю. Проект такої альтанки з барбекю можна замовити в будівельній фірмі, там же можна замовити і її будівництво, але витрати будуть в рази вище, ніж якщо б ви побудували альтанку з піччю або каміном своїми руками.

Альтанка з піччю-мангалом являє собою напіввідкритий павільйон, що нагадує перголи. На задній його стіні розташовується побудована піч-барбекю або навіть обладнана ціла літня кухня. Коли будується піч, обов'язково передбачається витяжка, яка може бути як окремим елементом, так і побудованої разом з піччю.

 

Ротонди

 


У величезній різноманітності розмірів і форм варто звернути увагу на такий елегантний, але в той же час функціональний вид дачної конструкції, як ротонда. Вона являє собою споруду круглої форми, що складається з колон, що підтримують дах. Невисокі стіни, що з'єднують колони, створять ефект самоти і захистять від протягів в негоду. Всередині неї можна помістити лавки або м'які сидіння, які в поєднанні з круглим столом створять теплу, сімейну атмосферу.
 

Газебо


 

Gazebo (Газебо) - це архітектурний термін, позначає оглядовий майданчик, альтанку з гарним виглядом, зазвичай коштує в саду, парку; російськомовний термін - «бельведер» або «альтанка»).


 

Ковані альтанки, (оглядові і т.д.)


 

 

Бельведер-альтанка на пагорбі


 

Бельведер (від італ. Bello - красивий, vedere - дивитися). Спочатку це була надбудова над будинком (вишка), звідки відкривався гарний вид. Згодом бельведер - це окрема будівля на пагорбі, височини для милування навколишнім пейзажем. За геометрії бельведер може бути будь-якої форми - круглий, шестикутний, квадратний і т. д. Наявність колонади - не обов'язкова вимога, але в переважній кількості бельведерів колонада присутній. Бельведер, як правило, не має перекриття (купола).
 

НавісиДерев'яний навіс користується популярністю серед всіляких дачних і присадибних споруд, так як навіс - найбільш універсальний вид споруди і може використовуватися для різних цілей залежно від сезону і потреб господаря.

Дерев'яний навіс можна використовувати як місце для зберігання автомобіля, мотоцикла, велосипеда або човна. Споруда гаража - вельми дороге задоволення, навіс ж заощадить ваш час і кошти.

У теплий сезон навіс можна використовувати як спрощений варіант літньої альтанки, де завжди можна сховатися від пекучого сонця або дощу. Досить поставити садові меблі, мангал - і можна кликати гостей. Під навісом можливо обладнати майданчик для дитячих ігор. Або використовувати його як сховище для інвентарю, дров і т.п.


Пергола 

Пергола - це наскрізний дах з балок, які спираються на стовпи збагатошарових планок.

МОЖЛИВОСТІ КОМП'ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ В ЛАНДШАФТНОМУ ПРОЕКТУВАННІ

Ландшафтне проектування – це складна робота, кінцевим результатом якої стає створення «красивої» картинки на присадибній або дачній ділянці. Цій «картинці» передує велика підготовча робота, яка складається з таких етапів:
 

  • збір інформації;
  • аналіз і обробка зібраної інформації;
  • створення необхідних креслень і планів.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_2.jpg

Звичайно, комп'ютерна обробка всього цього матеріалу значно спрощує роботу ландшафтного дизайнера на предпроектном етапі. Дуже швидко можна переглянути і створити велику кількість можливих варіантів проекту і на основі моделювання отримати ландшафтний проект ділянки або окремого її фрагмента в зображенні 3D.

Це дає можливість створити яскравий достовірний образ ділянки. Тривимірна картинка дозволяє побачити майбутній ландшафтний образ ділянки, погодити його не тільки з архітектурою будинку, але і з сусідніми ділянками.

Проект ділянки в режимі 3D дає можливість опрацювати всі деталі, що позбавить замовника від почуття невизначеності і сумнівів.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_3.jpg

Існує величезна кількість програмного забезпечення для ландшафтного проектування. Internet дає можливість розробляти їх безпосередньо в режимі on-line. Детально зупинитися на кожній з них, розібрати їхні переваги й недоліки немає можливості. Тому розглянемо деякі з них.

SIERRA HOME&LAND DESIGN 3D

Пакет цієї програми складається з трьох дисків: Garden Encyclopedia, Land Designer 3D і Photo Garden Designer 3D.

Сторінка Land Designer 3D дозволяє створювати проекти озеленення і переглядати і оцінювати їх у тривимірному просторі. Поетапне виконання проекту здійснюється за допомогою підрозділів: Start, Site, Design і Finish.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_4.jpg

Скориставшись Guide, можна легко розібратися як крок за кроком виконати поставлене перед собою завдання. Проект виконується в розділі Top, а Mini View дає можливість побачити готову картинку в 3D.
 

  • Створення проекту за допомогою Sierra Home & Land Design3D


Відкриваємо вкладку Site і задаємо параметри присадибної ділянки: розміри, розташування будівель, ухил рельєфу, розташування доріжок і стежок. Всі роботи виконуються в розділі Design. У Hardscape знаходяться необхідні елементи, які повинні з'явитися на ділянці: паркан, майданчик для відпочинку, підпірні стінки, сходи, водойми. Сторінка Structures дасть можливість розмістити на плані малі архітектурні форми: альтанки, місток, перголу або шпалеру. Коли відкриваємо вкладку Plants, відразу стає ясно, що найцікавіша робота чекає тут. Великий вибір рослин дозволяє створювати найцікавіші і несподівані комбінації дерев, чагарників і квітів, з заданими розмірами. Автоматичний режим дає можливість вказати назву рослини. А режим 3D дозволяє побачити створену композицію з усіх боків.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_5.jpg

Вкладка Gardens пропонує допомогу в створенні квітників. Оцінити їх декоративність можна і тільки в різні пори року, і в різний час доби (вкладка Dynamic F/X) .Програма дозволяє вести калькуляцію робіт. Знайомство з цією програмою дасть можливість знайти багато цікавого для роботи не тільки професіоналові, але і любителям-садівникам, які захоплюються ландшафтним дизайном.

ПРОГРАМА 3D HOME LANDSCAPE DESIGNER 4.0

Ця програма, як і попередня, підійде для роботи дизайнерів-професіоналів, які займаються розробкою ландшафту і любителям-дачникам, які бажають самостійно облагородити свою ділянку. Володіючи потужними інструментами дизайну і великою бібліотекою, будь-яке озеленення ділянки, створення ідеального пейзажу виявиться всім під силу. Проект можна подивитися в 2Dі 3D відео.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_6.jpg

Позитивна сторона 3D Home Landscape Designer 4.0 – енциклопедія рослин доповнена описом агротехніки догляду за рослинами.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_7.jpg

У цій версії меню доповнено редагуванням рельєфу і хорошою візуалізацією нерівностей ландшафту. Є можливість оцінити вид створеного ландшафту при нічному освітленні. Недоліки версії програми 3D Home Landscape Designer 4.0 – вельми високі вимоги до ресурсу комп'ютера, тривала обробка зображення при виводі на 3D режим, не дуже якісна деталізація. Зображення може імпортуватися і експортуватися виключно в форматі програми.

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «НАШ САД КРИСТАЛ 10.0»

Варто звернути увагу на вітчизняне програмне забезпечення «Наш сад КРИСТАЛ 10.0», яка призначена для широкого кола як професіоналів, так і любителям. Воно складається з таких частин: Енциклопедія рослин, Планувальник, Редактор Ресурсів, Фотоплан.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_8.jpg

Енциклопедія пропонує 16 600 рослин з усього світу. Про кожну рослину можна дізнатися все: вимоги до грунту, строки цвітіння, необхідна їй агротехніка, термін життя. Кожна рослина проілюстрована фото в декількох ракурсах. При створенні дизайну в розроблювану середу можна додавати реальні цифрові фото окремих декоративних об'єктів та рослин.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_9.jpg

Планувальник має всі можливості розробити планування як крихітної ділянки, так і дуже великої – до 500м довжиною, задаючи при цьому її рельєф і всі наявні споруди і рослини.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_10.jpg

За допомогою відповідних редакторів можна вибрати спосіб мощення двору і доріжок, спроектувати огорожу будь-якої складності. Редактор МАФ дозволяє не тільки вибрати будь-яку конструкцію, будь-то садова лава або альтанка, а й сконструювати свою. Процес конструювання можна відразу ж спостерігати у вікні перегляду.

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_11.jpg

Для візуалізації будь-якої картинки користуємося 3D ракурсом.

EXPERT LANDSCAPE DESIGN 3D

Істотною перевагою програми Expert Landscape Design 3D є той факт, що вона дуже проста і доступна у використанні. У неї немає великих системних запитів, оскільки її розмір становить близько 5Мб. Функціонує вона настільки просто, що скористатися програмою може навіть «чайник».

komputerni_programi_dlya_proektyvannya_landshafty_12.jpg

Об'ємна бібліотека надасть всі необхідні рослини і споруди. Програма дозволяє імпортувати цифрові фото з інших сумісних програм. Вона забезпечує хорошу якість картинки на моніторі в двомірному зображенні. У назві програми згадується «3D». Воно є, але якість зображення в цьому ракурсі досить примітивна. Очевидно, що Expert Landscape Design 3D для професіонала-дизайнера занадто проста, оскільки їй недостатньо графіки. Але вона може стати першим етапом в освоєнні комп'ютерного ландшафтного дизайну початківцям дачникам для створення нескладних проектів. Освоївши цю програму, він зможе швидше опанувати більш складні програми.


« повернутися

School.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора